Wspieramy

Fundację na rzecz Osób Niewidomych

Labrador - Pies Przewodnik

WSPIERAMY

Pomaganie innym nie jest dla nas niczym nowym. Od wielu lat staramy się wspierać różne organizacje, fundacje czy po prostu osoby potrzebujące. Do tej pory odbywało się to bardziej na zasadzie „potrzeby serca i chwili” niż dłuższej, zaplanowanej współpracy. Uznaliśmy, że nadszedł czas, aby to wreszcie zmienić. Jesteśmy gotowi na długoterminowe zobowiązania – chcemy, aby nasza pomoc i wsparcie miały charakter stały i zorganizowany.

Nasz wybór padł na Fundację na rzecz Osób Niewidomych „Labrador – Pies Przewodnik”. Powodów, dla których zdecydowaliśmy się na tę właśnie organizację było kilka. Fundacja pracuje od wielu lat, działa bardzo aktywnie nie tylko na terenie Poznania, gdzie ma swoją siedzibę. Fundacja, szkoląc psy do bardzo odpowiedzialnej roli psa-przewodnika osób niewidomych, sprawia, że wszyscy, którzy ze względu na swoją wadę czuli się wykluczeni lub ograniczeni w swoich możliwościach, mają szansę na powrót do aktywnego życia. Praca Fundacji opiera się na wysiłku ludzi, którzy za to, co robią nie pobierają wynagrodzenia – dotyczy to również jej Zarządu. Z drugiej strony podstawą działalności są zwierzęta, które poza profesjonalnym szkoleniem powinny mieć zagwarantowaną także tę bardziej elementarną opiekę, jak np. jedzenie.

Kolejnym z argumentów, przemawiających za wyborem Fundacji „Labrador – Pies Przewodnik”, był fakt, że sami mamy psy rasy Labrador retriever i dobrze wiemy, jak potrafią pomagać ludziom, jakie są cierpliwe i łagodne. Mamy poczucie, że nie tylko znamy te psy, ale również je rozumiemy. Co więcej, jesteśmy przekonani, że pracownicy firmy CONTMAN i ludzie w Fundacji mają podobne poglądy na świat i „nadają na tych samych falach”. Uważamy, że to, co Fundacja robi dla osób niewidomych jest warte nie tylko najwyższego szacunku, ale również wsparcia.

Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie sprawi, że współpraca będzie długa i owocna, a jeśli dzięki naszym działaniom chociaż jednej osobie, która otrzyma nowego psa przewodnika, ułatwimy codzienne życie – będziemy bardzo szczęśliwi.

Aktualności

Kolejne psy zostały wyszkolone dzięki naszemu wsparciu
2015-02-09

W dniu 2 stycznia 2015r. kolejne trzy psy wyszkolone przez instruktorów Fundacji Labrador Pies Przewodnik zdały pozytywnie egzamin i uzyskały status psa – przewodnika. Wyszkolenie było możliwe między innymi dzięki naszemu wsparciu finansowemu. W okresie do dnia 31.05.2014r. wraz z innymi sponsorami pokrywaliśmy wszystkie koszty związane z ich utrzymaniem i procesem szkolenia.

1     2     3

Na zdjęciach w kolejności:

  • UMMA, która pracuje z Panią Edytą Zduńską – Leseux z Warszawy,
  • UMBA z Panią Agnieszką Olszuk ze Wschowy,
  • oraz URSUS z Panem Krzysztofem Borońskim z Krakowa.