Konferencje

24442_CON_targi_outsoursingu_baner

Jeżeli poszukujesz rozwiązań, które pozwolą Twojej firmie zminimalizować koszty, usprawnić jej działanie, a przede wszystkim skupić się na biznesie, który prowadzisz zapraszamy Cię na Targi OUTSOURCINGU. Wspólnie z naszymi Partnerami zaprezentujemy właśnie takie rozwiązania.

Niezależnie od tego w jakim sektorze operuje Twoja firma pokażemy Ci przykłady jak można usprawnić procesy biznesowe, obieg i archiwizację dokumentów.

Nasi eksperci opowiedzą jakie korzyści i oszczędności można uzyskać poprzez wdrożenie tych rozwiązań.

„Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili. Powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my.” – Henry Ford, założyciel Ford Motor Company.

Aby uzyskać więcej szczegółów kliknij w link…

W imieniu firmy CONTMAN serdecznie zapraszam
Krzysztof Wiśniewski in 15x15

CEO

___

Stethoscope on laptop keyboard

7 maja 2013 CONTMAN była obecna na targach “Nowoczesna Placówka Medyczna”.

Wspólnie z firmą GaBoS prezentowaliśmy rozwiązanie do achiwizacji dokumentacji medycznej.

 

Od 1 sierpnia 2014 roku cała dokumentacja medyczna będzie musiała być prowadzona wyłącznie w formie elektronicznej. Oznacza to, że po tej dacie nie będzie można prowadzić dokumentacji medycznej w wersji papierowej (1). Jak więc przygotować się do tego przejścia na dokumentację elektroniczną?

Wprowadzenie obowiązku cyfrowego gromadzenia dokumentacji medycznej z jednej strony jest olbrzymim wyzwaniem z drugiej ułatwi dostęp do historii choroby. Zakłady opieki zdrowotnej muszą przechowywać dokumentację pacjentów przez 20 lat, a niektóre dokumenty nawet przez 30 lat. Oznacza to tysiące stron dokumentacji, zdjęć i danych pochodzących z różnych źródeł.

 

Mówiąc o elektronicznej archiwizacji dokumentów medycznych, trzeba mieć na uwadze wszystkie źródła jej pochodzenia. Mogą to być dokumenty w postaci papierowej, w postaci negatywów, wyników badań jak również elektroniczne dokumenty z już pracujących systemów informatycznych.

 

Zgodnie z ustawą, całość takiej dokumentacji i danych musi być archiwizowana w postaci elektronicznej spełniając dodatkowe wymagania formalne jak choćby jej format, niezmienialność danych, potwierdzenie ich autentyczności i zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Proces wdrożenia elektronicznej dokumentacji nie jest skomplikowany i pracochłonny. Wystarczy skorzystać z rozwiązania CONTMAN DIRECTOR, które wdrażane jest w Polsce z powodzeniem od kilkunastu lat. Rozwiązanie to jest łatwe w użytkowaniu. Po instalacji i konfiguracji można natychmiast z niego korzystać archiwizując i udostępniając dokumenty.

 

Przykładem mogą być tu rozwiązania obsługi jednostek medycznych mediqus stworzone przez firmę GaBoS. Dzięki zintegrowaniu ich z elektronicznym archiwum, praktycznie od zaraz jednostki te, mogą korzystać z elektronicznej dokumentacji medycznej.

targi gabos contmanNa zdjęciu (od lewej) Prezes firmy GaBoS - Marek Walczak i Prezes firmy CONTMAN - Krzysztof Wiśniewski.

 

Podsumowując. Na targach “Nowoczesna Placówka Medyczna”, które odbędą się 7-8 maja 2013 w Warszawie, Hala Torwar wraz firmą GaBoS zaprezentujemy całościowe podejście do elektronicznej archiwizacji dokumentacji medycznej. Będziecie Państwo mogli osobiście zobaczyć jak łatwe jest korzystanie z elektronicznych dokumentów medycznych. Jak można je archiwizować i udostępniać zgodnie z przepisami. Zapraszamy na nasze stoisko.

 

Krzysztof Wiśniewski in 15x15
CEO

 

(1) Podstawa prawna: Powyższy obowiązek został wprowadzony ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz.U. Nr 113, poz. 657 z późn.zm.). Należy wskazać, iż szczegółowe wymogi prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, w tym wymogi dotyczące systemu teleinformatycznego określa rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz.U. Nr 252, poz. 1697 z późn. zm.).