Case Studies

System CONTMAN w połączonym przedsiębiorstwie Raben i Wincanton

10.03.2012, Krzysztof Wiśniewski

CONTMAN jest jednym z partnerów biznesowych Grupy Raben. Gdy rok temu Grupa Raben włączała w swoje struktury Wincantona, otrzymaliśmy zadanie zoptymalizowania procesu kompletowania i przetwarzania dokumentów połączonego przedsiębiorstwa. Mieliśmy dostosować użytkowany przez Grupę Raben system elektronicznej archiwizacji dokumentów CONTMAN DIRECTOR do zwiększonej liczby dokumentów i użytkowników rozwiązania.

Efektem wspólnych rozmów i analiz była decyzja, zgodnie z którą Raben przystąpił do wdrożenia rozwiązania CONTMAN Document Processing jako podstawowego, zintegrowanego środowiska do przetwarzania (skanowania) dokumentów we wszystkich oddziałach przedsiębiorstwa w Polsce i krajach sąsiadujących, takich jak Litwa, Łotwa, Estonia i in.

Wdrożenie zostało zrealizowane w ciągu kilku miesięcy, podczas których sukcesywnie zastępowano użytkowane wcześniej narzędzia i w końcu proces związany z przetwarzaniem i elektroniczną archiwizacją dokumentów zaczął funkcjonować całkowicie w oparciu o rozwiązania CONTMAN.

Dokumenty są obecnie skanowane w centrali firmy oraz we wszystkich centrach logistycznych. Następnie w centrali następuje ich przetwarzanie polegające na automatycznej kategoryzacji i indeksowaniu, odczytywaniu kodów kreskowych oraz wykonywaniu OCR. Automatyzacja procesu jest kluczowym czynnikiem, gdy weźmie się pod uwagę ilości dokumentów przetwarzanych przez jednego z największych operatorów logistycznych. Zdigitalizowane dokumenty trafiają do systemu CONTMAN DIRECTOR, który stanowi ich centralne elektroniczne repozytorium dla wszystkich użytkowników i systemów biznesowych Grupy Raben.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań CONTMAN w zakresie wsparcia procesu przetwarzania i kompletowania dokumentów udało nam się osiągnąć cele związane z jego optymalizacją, zarówno funkcjonalną, jak i finansową, a dodatkowo otrzymaliśmy ten sam poziom wsparcia technicznego dla całego środowiska związanego z zarządzaniem dokumentami w Grupie Raben– mówi Paweł Brodziak, Administrator IT w Grupie Raben.

Obecnie, po konsolidacji obu firm, w Grupie Raben pracuje ponad 8000 osób. Przed przejęciem Grupa Raben oferowała swoje usługi w 77, a aktualnie w 130 lokalizacjach.

O GRUPIE RABEN

Grupa Raben jest rodzinną firmą, a także operatorem logistycznym działającym na rynku europejskim, gdzie jest obecna od 1931 roku. W ramach logistyki kontraktowej, transportu drogowego, morskiego, lotniczego i intermodalnego oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne i zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. Grupa Raben posiada prawie 1 000 000 mkw powierzchni magazynowej zlokalizowanej w 10 krajach Europy (w Holandii, Niemczech, Polsce, Łotwie, Litwie, Estonii, Ukrainie, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech).

O CONTMAN

CONTMAN jest niezależną firmą, specjalizującą się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań związanych ze skanowaniem, archiwizacją i obiegiem dokumentów oraz zarządzaniem procesami biznesowymi. Od 2000 roku realizujemy projekty o strategicznym znaczeniu dla naszych Klientów w całej Europie. Jesteśmy jednym z liderów tego typu rozwiązań w Polsce. Centrala CONTMAN mieści się w Poznaniu. Pracujemy również w naszym oddziale w Warszawie, który mieści się w Waraszawskim Centrum Finansowym. Tam też znajduje się część zespołów wsparcia technicznego oraz doradztwa biznesowego. Więcej inforamcji o CONTMAN.

Zespół CONTMAN

#contmanway
Więcej w kategorii >
14.03.2020, Autor: Krzysztof Wiśniewski
W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i oficjalnymi komunikatami WHO wdrożyliśmy procedurę pracy zdalnej. Troska o zdrowie naszych pracowników, ich ro...
Czytaj więcej
Aktualności
Więcej w kategorii >
04.04.2020, Autor: Krzysztof Wiśniewski
Korzystając ze swojego długoletniego doświadczenia i zwinnego podejścia, przedstawiamy Wam CONTMAN e-Sign, rozwiązanie, które umożliwia elektroniczne zawiera...
Czytaj więcej
Case Studies
Więcej w kategorii >
27.03.2019, Autor: Krzysztof Wiśniewski
Z początkiem marca wdrożyliśmy rozwiązanie CONTMAN Paperless w wiodącej w Europie Centralnej i Wschodniej firmie z branży alkoholowej. Dzięki wykorzystaniu a...
Czytaj więcej
Po godzinach
Więcej w kategorii >
13.09.2016, Autor: Dawid Tomaszewski
Ansel Adams kiedyś powiedział: „prawdziwa fotografia nie musi być wyjaśniana, ani nie może być zawarta w słowach”. Każdy z nas widział zdjęcie, na które pier...
Czytaj więcej
04.04.2020, Autor: Krzysztof Wiśniewski
Korzystając ze swojego długoletniego doświadczenia i zwinnego podejścia, przedstawiamy Wam CONTMAN e-Sign, rozwiązanie, które umożliwia elektroniczne zawiera...
Czytaj więcej