fbpx
CONTMAN Desktop Signature

CONTMAN Desktop Signature służy do elektronicznego podpisywania dokumentów w procesach biznesowych realizowanych w tzw. kanałach tradycyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie dokument może zostać podpisany podpisem biometrycznym podczas spotkania w oddziale lub placówce organizacji.

Najważniejsze korzyści
  • Zwiększenie bezpieczeństwa i zapewnienie tzw. rozliczalności procesów, dzięki realizowaniu ich w pełni w formie elektronicznej w jednym spójnym rozwiązaniu.
  • Skrócenie i przyspieszenie procesów biznesowych oraz czynności, które dotąd były realizowane w formie papierowej poprzez wprowadzenie skanowania podpisu/elektronicznego podpisywania dokumentów.
  • Zmniejszenie kosztów obsługi logistyki dokumentów w organizacji, a w konkretnych przypadkach – zwiększenie rentowności działalności organizacji.
  • Wprowadzenie organizacji na kolejny szczebel transformacji cyfrowej, dzięki możliwości digitalizacji kluczowych procesów, np. sprzedażowych i finansowych.
Najważniejsze możliwości rozwiązania
  • CONTMAN Desktop Signature umożliwia wykorzystanie urządzeń Wacom do podpisywania dokumentów w formie elektronicznej.
  • Rozwiązanie umożliwia podpisywanie dowolnych dokumentów z wykorzystaniem odręcznego podpisu elektronicznego.
  • Standardową metodą podpisywania dokumentów jest bezpieczny odręczny podpis biometryczny, który najlepiej odwzorowuje proces na poziomie behawioralnym.
  • Rozwiązanie posiada szerokie możliwości adaptacji do specyfiki procesów biznesowych realizowanych przez organizacje z różnych branż i sektorów gospodarki w tzw. kanałach tradycyjnych.
Dowiedz się więcej !
Jakie umowy i dokumenty można podpisywać elektronicznie?
Zastosowania, otoczenie prawne

Zdecydowana większość dokumentów funkcjonujących w obrocie gospodarczym może posiadać formę elektroniczną i w takiej formie może zostać podpisana za pomocą podpisu odręcznego elektronicznego.

Na gruncie polskiego prawa cywilnego zdecydowana większość dokumentów w obrocie gospodarczym może być podpisana za pomocą zwykłego lub zaawansowanego podpisu elektronicznego/podpisu biometrycznego. W praktyce zatem, umowa podpisana w CONTMAN Desktop Signature jest ważna i wiąże strony tak jak dokument podpisany w formie papierowej. Dotyczy to również większości sektorów gospodarki, które podlegają regulacjom, np. instytucji finansowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców mediów i in.

Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Podpisuj elektronicznie dokumenty w procesach biznesowych nie wychodząc z domu lub biura. Lokalnie w swojej infrastrukturze IT lub w chmurze.

Nadal pracujesz w tradycyjny sposób?
Umów rozmowę - opowiemy i pokażemy, jak można podpisywać dokumenty, zawierać umowy przy pomocy elektronicznego podpisu.
Sprawdź także

Przeczytaj również

Nasi klienci
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera