fbpx
CONTMAN Mobile Signature

CONTMAN Mobile jest dedykowaną aplikacją wspierającą procesy biznesowe związane z akceptowaniem i podpisywaniem dokumentów w formie elektronicznej na urządzeniach mobilnych.

Najważniejsze korzyści Mobile Signature:
  • Skrócenie i przyspieszenie procesów biznesowych oraz czynności, które dotąd były realizowane w formie papierowej.
  • Uszczelnienie i zwiększenie bezpieczeństwa procesów, dzięki realizowaniu ich w pełni w formie elektronicznej.
  • Zmiejszenie kosztów obsługi logistyki dokumentów w organizacji, a w konkretnych przypadkach – zwiększenie rentowności działalności organizacji.
  • Wprowadzenie organizacji na kolejny szczebel transformacji cyfrowej, dzięki możliwości digitalizacji kluczowych procesów, np. sprzedażowych i finansowych.
Najważniejsze możliwości rozwiązania Mobile Signature:
  • CONTMAN Mobile działa na większości urządzeń mobilnych (tabletów) z systemem Android.
  • Aplikacja zapewnia dostęp do większości funkcji ekosystemu rozwiązań CONTMAN, np. wyszukiwanie dokumentów, procesy workflow.
  • Rozwiązanie umożliwia podpisywanie dokumentów (np. umów w obrocie handlowym i gospodarczym) z wykorzystaniem mobilnego podpisu elektronicznego.
  • Standardową metodą podpisywania jest bezpieczny odręczny podpis biometryczny, który najlepiej odwzorowuje proces na poziomie behawioralnym.
  • Możliwe jest wykorzystanie dowolnej innej metody podpisywania dokumentów, np. OTP.
  • Aplikacja posiada nieograniczone możliwości adaptacji do specyfiki procesów biznesowych realizowanych przez organizacje z różnych branż i sektorów gospodarki.
Dowiedz się więcej !
Jakie umowy i dokumenty można podpisywać elektronicznie?
Zastosowania, otoczenie prawne Mobile Signature:

Zdecydowana większość dokumentów funkcjonujących w obrocie gospodarczym może posiadać formę elektroniczną i w takiej formie może zostać podpisana za pomocą mobilnego podpisu kwalifikowanego elektronicznego.

Na gruncie polskiego prawa cywilnego zdecydowana większość dokumentów w obrocie gospodarczym może być podpisana za pomocą zwykłego lub zaawansowanego mobilnego podpisu elektronicznego. W praktyce zatem, umowa podpisana w CONTMAN Mobile jest ważna i wiąże strony tak jak dokument podpisany w formie papierowej. Dotyczy to również większości sektorów gospodarki, które podlegają regulacjom, np. instytucji finansowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców mediów i in.

Dla czynności prawnych i oświadczeń woli, które do swej ważności wymagają wykorzystania kwalifikowanych usług zaufania, CONTMAN również zapewnia sprawdzone rozwiązanie.

Nadal pracujesz w tradycyjny sposób?
Umów rozmowę - opowiemy i pokażemy, jak można podpisywać dokumenty, zawierać umowy przy pomocy elektronicznego podpisu.
Sprawdź także

Przeczytaj również

Nasi klienci
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera