Desktop Signature

Desktop Signature służy do elektronicznego podpisywania dokumentów w procesach biznesowych realizowanych w tzw. kanałach tradycyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie dokument może zostać podpisany podpisem biometrycznym podczas spotkania w oddziale lub placówce organizacji.

go digital !
Najważniejsze korzyści
 • Zwiększenie bezpieczeństwa i zapewnienie tzw. rozliczalności procesów, dzięki realizowaniu ich w pełni w formie elektronicznej w jednym spójnym rozwiązaniu.
 • Skrócenie i przyspieszenie procesów biznesowych oraz czynności, które dotąd były realizowane w formie papierowej poprzez wprowadzenie skanowania podpisu/elektronicznego podpisywania dokumentów.
 • Zmniejszenie kosztów obsługi logistyki dokumentów w organizacji, a w konkretnych przypadkach – zwiększenie rentowności działalności organizacji.
 • Wprowadzenie organizacji na kolejny szczebel transformacji cyfrowej, dzięki możliwości digitalizacji kluczowych procesów, np. sprzedażowych i finansowych.
go digital !
Najważniejsze możliwości rozwiązania
 • Desktop Signature umożliwia wykorzystanie urządzeń Wacom do podpisywania dokumentów w formie elektronicznej.
 • Rozwiązanie umożliwia podpisywanie dowolnych dokumentów z wykorzystaniem odręcznego podpisu elektronicznego.
 • Standardową metodą podpisywania dokumentów jest bezpieczny odręczny podpis biometryczny, który najlepiej odwzorowuje proces na poziomie behawioralnym.
 • Rozwiązanie posiada szerokie możliwości adaptacji do specyfiki procesów biznesowych realizowanych przez organizacje z różnych branż i sektorów gospodarki w tzw. kanałach tradycyjnych.
Dowiedz się więcej !
Jakie umowy i dokumenty można podpisywać elektronicznie?
go digital !
Zastosowania, otoczenie prawne

Zdecydowana większość dokumentów funkcjonujących w obrocie gospodarczym może posiadać formę elektroniczną i w takiej formie może zostać podpisana za pomocą podpisu odręcznego elektronicznego.

Na gruncie polskiego prawa cywilnego zdecydowana większość dokumentów w obrocie gospodarczym może być podpisana za pomocą zwykłego lub zaawansowanego podpisu elektronicznego/podpisu biometrycznego. W praktyce zatem, umowa podpisana w Desktop Signature jest ważna i wiąże strony tak jak dokument podpisany w formie papierowej. Dotyczy to również większości sektorów gospodarki, które podlegają regulacjom, np. instytucji finansowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców mediów i in.

go digital !
Zobacz jak elektronicznie podpisać dokumenty

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu:

 • elektronicznego podpisywania dokumentów
 • korzyściach z jego zastosowania
 • funkcjonalnościach

Umów rozmowę lub video-prezentację>>

Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Podpisuj elektronicznie dokumenty w procesach biznesowych nie wychodząc z domu lub biura. Lokalnie w swojej infrastrukturze IT lub w chmurze.

Sprawdź także

Przeczytaj również

Let’s go paperless!

Albert Ziarko
26 lutego 2015 | Poradnik

Dziś, gdy w organizacjach papier nadal stanowi 50-80% całego strumienia danych, prawidłowa i skuteczna rejestracja informacji oraz jej dystrybucja do procesów …

Czytaj więcej

Komu zależy na paperless?

Albert Ziarko
29 maja 2015 | Aktualności

Miałem porzucić już ten temat – przynajmniej na jakiś czas – ale któregoś dnia jadąc autem, w jednej z radiowych audycji usłyszałem coś intrygującego. …

Czytaj więcej

Dlaczego CONTMAN & Digital Banking?

Albert Ziarko
16 lutego 2018 | Aktualności

W dniach 13-14 lutego wzięliśmy udział w konferencji Digital Banking & Payments Summit. Byliśmy na tym wydarzeniu również w roku ubiegłym. Można zatem …

Czytaj więcej
Nasi klienci
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera
Formularz kontaktowy
Napisz maila lub zadzwoń
Kontakt