Mobile Signature

Mobile Signature jest dedykowaną aplikacją wspierającą procesy biznesowe związane z akceptowaniem i podpisywaniem dokumentów w formie elektronicznej na urządzeniach mobilnych.

go digital !
Najważniejsze korzyści Mobile Signature:
 • Skrócenie i przyspieszenie procesów biznesowych oraz czynności, które dotąd były realizowane w formie papierowej.
 • Uszczelnienie i zwiększenie bezpieczeństwa procesów, dzięki realizowaniu ich w pełni w formie elektronicznej.
 • Zmiejszenie kosztów obsługi logistyki dokumentów w organizacji, a w konkretnych przypadkach – zwiększenie rentowności działalności organizacji.
 • Wprowadzenie organizacji na kolejny szczebel transformacji cyfrowej, dzięki możliwości digitalizacji kluczowych procesów, np. sprzedażowych i finansowych.
go digital !
Najważniejsze możliwości rozwiązania Mobile Signature:
 • Mobile Signature działa na większości urządzeń mobilnych (tabletów) z systemem Android.
 • Aplikacja zapewnia dostęp do większości funkcji ekosystemu rozwiązań CONTMAN, OpenText, WEBCON np. wyszukiwanie dokumentów, procesy workflow.
 • Rozwiązanie umożliwia podpisywanie dokumentów (np. umów w obrocie handlowym i gospodarczym) z wykorzystaniem mobilnego podpisu elektronicznego.
 • Standardową metodą podpisywania jest bezpieczny odręczny podpis biometryczny, który najlepiej odwzorowuje proces na poziomie behawioralnym.
 • Możliwe jest wykorzystanie dowolnej innej metody podpisywania dokumentów, np. OTP.
 • Aplikacja posiada nieograniczone możliwości adaptacji do specyfiki procesów biznesowych realizowanych przez organizacje z różnych branż i sektorów gospodarki.
Dowiedz się więcej !
Jakie umowy i dokumenty można podpisywać elektronicznie?
go digital !
Zastosowania, otoczenie prawne Mobile Signature:

Zdecydowana większość dokumentów funkcjonujących w obrocie gospodarczym może posiadać formę elektroniczną i w takiej formie może zostać podpisana za pomocą mobilnego podpisu kwalifikowanego elektronicznego.

Na gruncie polskiego prawa cywilnego zdecydowana większość dokumentów w obrocie gospodarczym może być podpisana za pomocą zwykłego lub zaawansowanego mobilnego podpisu elektronicznego. W praktyce zatem, umowa podpisana w Mobile jest ważna i wiąże strony tak jak dokument podpisany w formie papierowej. Dotyczy to również większości sektorów gospodarki, które podlegają regulacjom, np. instytucji finansowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców mediów i in.

Dla czynności prawnych i oświadczeń woli, które do swej ważności wymagają wykorzystania kwalifikowanych usług zaufania, CONTMAN również zapewnia sprawdzone rozwiązanie.

go digital !
Zobacz jak elektronicznie podpisać dokumenty

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu:

 • elektronicznego podpisywania dokumentów w aplikacji mobilnej
 • korzyściach z jego zastosowania
 • funkcjonalnościach

Umów rozmowę lub video-prezentację>>

Sprawdź także

Przeczytaj również

Archiwizacja e-dokumentów z cyfrowym podpisem – czy to możliwe?

Po porażce związanej z próbą szerokiego wykorzystania podpisu cyfrowego (PKI) pojawiło się światło w tunelu. Alternatywne do PKI technologie, takie jak: …

Czytaj więcej

CONTMAN Digital Signature – udostępniamy zawieranie zgodnych z prawem umów on-line z klientami i kontrahentami

Korzystając ze swojego długoletniego doświadczenia i zwinnego podejścia, przedstawiamy Wam CONTMAN Digital Signature, rozwiązanie, które umożliwia elektroniczne …

Czytaj więcej

Dokumenty bez papieru – CONTMAN Paperless

Chcielibyśmy zainteresować Państwa rozwiązaniem, dzięki któremu ograniczycie, a nawet całkowicie wyeliminujecie koszty sięgające setek tysięcy złotych …

Czytaj więcej
Nasi klienci
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera
Formularz kontaktowy
Napisz maila lub zadzwoń
Kontakt