Inteligentne rozpoznawanie dokumentów i odczytywanie treści przy pomocy robotów oraz sztucznej inteligencji – UiPath Document Understanding

UiPath Document Understanding łączy automatyzację procesów obsługiwanych przez roboty (RPA) i sztuczną inteligencję (AI), aby pomóc w kategoryzacji dokumentów, odczytaniu treści i danych oraz jej interpretowaniu. Rozwiązanie jest w stanie rozpoznać dowolne dokumenty tzn. takie, które są ustrukturyzowane np.: faktury, tabele, zestawienia ale również pismo odręczne, umowy, reklamacje itp.

go digital !
Najważniejsze korzyści wynikające zastosowania UiPath Document Understanding:
  • Skrócenie czasu rozpoznania dokumentów i ich kategoryzacji.
  • Odciążenie pracowników od wykonywania powtarzalnych i mozolnych prac.
  • Obsłużenie całości procesu od początku do końca dzięki robotom i sztucznej inteligencji.
  • Wyeliminowanie kosztownych, czasochłonnych i podatnych na błędy ręcznych czynności wprowadzanie danych.
  • Uproszczenie codziennych operacji przetwarzania i poprawienie jakości danych.
go digital !
Najważniejsze możliwości rozwiązania

Rozwiązanie UiPath Document Understanding automatycznie rozpoznaje dokumenty o dowolnej strukturze i złożoności. Następnie za pomocą inteligentnych technologii klasyfikacji sortuje je i odczytuje dane. W tej formie mogą one zostać przekazane do procesów biznesowych oraz zasilić systemy informatyczne.

UiPath Document Understanding to kompletny zestaw narzędzi, który poprzez wykorzystanie czynności „przeciągnij i upuść” umożliwia łatą konfigurację całego procesu przetwarzania dokumentów. Ponadto zawiera gotowe szablony dzięki temu tworzenie takich procesów – przepływów prac związanych z dokumentami – jest łatwe i szybkie.

 

 

Dowiedz się więcej !
Jakie umowy i dokumenty można podpisywać elektronicznie?
go digital !
Przykłady dokumentów

Rozwiązanie automatycznie rozpoznaje i przetwarza wszelkiego rodzaju formularze i dokumenty zarówno papierowe jak i elektroniczne oraz takie, które zawierają pismo ręczne lub drukowane.

Oto najczęściej występujące przykłady takiego sortowania dokumentów:  zamówienia, faktury, korekty, listy przewozowe, kwestionariusze satysfakcji, ankiety zwrotne, paragony, karty czasowe, listy płac, itp.

go digital !
Odczytywanie danych

Ekstraktory danych oparte są na regułach, zakotwiczeniach i inteligentnych szablonach. Dzięki temu doskonale radzą sobie z dokumentami o ustalonej strukturze, tabelami ale również pismem odręcznym czy wielostronicowymi treściami takimi jak choćby umowy.

Forms AI wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania dokumentów o podobnych formatach. Natomiast wstępnie przeszkolone modele uczenia maszynowego (ML) przetwarzają mniej ustrukturyzowane dokumenty.

Co ważne UiPath Document Understanding łączyć różne ekstraktory w podejście hybrydowe, co zapewnia najwyższą jakość rozpoznawania i odczytywania dowolnych dokumentów.

go digital !
Kontrola danych wymagana jest tylko w uzasadnionych przypadkach

W przypadku jakichkolwiek niedokładności, niskich wyników pewności lub wyjątków, roboty proszą o pomoc w potwierdzeniu danych.

Pracownik otrzymuje powiadomienie i otwiera Validation Station lub Classification Station, aby zweryfikować dane i obsłużyć wyjątki w wynikach ekstrakcji lub klasyfikacji. Tutaj można także przejrzeć wszystkie odczytane dane aby upewnić się, że są one poprawne.

go digital !
Ciągłe podwyższanie jakości rozpoznawania

Rozwiązanie UiPath Document Understanding ciągle uczy się aby podwyższać jakość rozpoznawania dokumentów i ich treści. W module AI Center, możesz na bieżąco pomagać robotom zrozumieć specyfikę Twoich dokumentów.

Oznacza to, że im więcej pracujemy z modelami danych, tym bardziej staje się on skuteczny. W rezultacie dokładność wyników poprawia się w miarę upływu czasu.

go digital !
Zobacz jak łatwo, bezbłędnie rozpoznawać treści i dokumenty

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu UiPath Document Understanding:

  • automatycznego rozpoznawania treści
  • korzyściach z jego zastosowania
  • funkcjonalnościach

Umów rozmowę lub video-prezentację>>

Rozwiązania dedykowane

Wybierz rozwiazanie której najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, dzięki temu szybko osiągnij zamierzone cele.

Sprawdź także
Nasi klienci
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera
Formularz kontaktowy
Napisz maila lub zadzwoń
Kontakt