#DokumentyHRBezPapieru – Co jest aktualnie największym wyzwaniem szefów działów HR?

Redakcja CONTMAN
27 stycznia 2022 | Aktualności, HR, Poradnik


Czas pandemii pokazał, że każda firma potrzebuje narzędzi umożliwiających pracę zdalną, zwłaszcza w obrębie HR. Dotychczas wydawało się, że papierowy obrót dokumentów jest nieunikniony, a papierowe dokumenty poręczniejsze. Pandemia i rzeczywistość pracy zdalnej pokazały, że przyszłość należy do firm „bez papieru”.

HR bez Papieru to możliwość wyeliminowania w najwyższym możliwym stopniu papierowego obiegu dokumentów w obszarze HR. Od rekrutacji aż do zakończenia współpracy.

Zapraszamy na cykl postów dotyczący możliwości, jakie niesie za sobą digitalizacja w obszarze HR.

Dziś odpowiemy na pytanie: Co jest obecnie największym wyzwaniem szefów HR?

  • Wysyłka masowa korespondencji, dokumentów w tradycyjnej formie – np. listów z PIT z powodu braku zgód, procesów elektronicznych czy też adresów e-mail wszystkich pracowników.
  • Dostęp do dokumentacji kadrowo – płacowej z dowolnego miejsca i czasie. W przypadku konieczności pracy zdalnej jest to istotna kwestia, wpływająca na funkcjonowanie kadr w firmie.
  • Wizerunek nowoczesnej firmy, realizującej procesy HR jak podpisywanie umów, oświadczeń, zgód, w formie elektronicznej. W szczególności odnosi się to do dużych firm, zatrudniających i rekrutujących wielu pracowników, którzy wcześniej pracowali w firmach realizujących wyłącznie cyfrowo procesy HR. Mają więc konkretne oczekiwania.
  • Proces zatrudnienia pracownika jest zbyt długi, wymaga obiegu wielu dokumentów drogą tradycyjną i angażowania w konkretnym czasie różnych osób. Wdrożenie digitalizacji może wyeliminować ten problem, dzięki procesom i rozwiązaniom cyfrowym.
  • Ryzyko opóźnień w płatnościach ze względu na nadmierną papirologią. Wprowadzenie cyfryzacji niweluje ten problem
  • Konieczność prowadzenia list obecności w tradycyjnej formie generuje opóźnienia w realizacji wielu zadań związanych z rozliczaniem pracowników.
  • Wprowadzanie zmian w danych pracownika aktualnie odbywa się często w formie papierowej. Przepisywanie ręcznie danych bardzo często skutkuje błędami. Wdrożenie digitalizacji do procesów HR z pewnością wyeliminuje ten problem.

Poznaj nasze rozwiązania w zakresie cyfryzacji dokumentacji. Wybierz #dokumentybezpapieru.


Zobacz inne nasze artykuły.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz