Współpraca z OutSystems poszerzyła horyzonty naszych możliwości

Redakcja CONTMAN
16 listopada 2023 | Bez kategorii

Wyjątkowa dynamika i nieustanny rozwój, jakimi cechuje się branża IT, sprawia, że ciągle pojawiają się nowe rozwiązania i technologie. Mają one na celu np. usprawnić pracę deweloperów czy po prostu zapewnić znacznie lepszy efekt końcowy projektów oraz ich bardziej ekonomiczną realizację. Podobnie jest z technologią low-code, której silny rozwój możemy dostrzec na przestrzeni ostatnich lat. Co więcej, międzynarodowa firma Gartner wskazuje, że do 2030 roku ponad 60% aplikacji mobilnych i webowych będzie tworzona właśnie przy wykorzystaniu tego typu rozwiązań. Jako Contman nieustannie chcemy oferować naszym klientom najlepsze i najbardziej dopasowane do ich potrzeb rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie. Właśnie z tego powodu na początku bieżącego roku nawiązaliśmy partnerstwo z – uznawaną za najlepszą platformę low-code – firmą OutSystems.

Technologia low-code wprowadziła rewolucję w świecie programowania. Dzięki niej tworzenie aplikacji staje się szybsze, efektywniejsze, a przede wszystkim bardziej elastyczne, co pozwala precyzyjnie spełniać wymagania klientów i na bieżąco usprawniać produkt. Dzięki zastosowaniu tej technologii można szybko reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe, testować nowe pomysły i wdrażać innowacyjne rozwiązania, co stawia ją w centrum strategii rozwoju wielu firm. Za światowego lidera platform low-code uznaje się firmę OutSystems, z którą jako Contman nawiązaliśmy strategiczne partnerstwo. Z rozwiązań przez nią oferowanych korzystają nasi klienci, a także ich kontrahenci, dostawcy oraz konsumenci.

Współpraca z OutSystems była dla nas naturalnym krokiem w rozwoju firmy. Oferowana przez nią technologia idealnie adresuje potrzeby nasze oraz naszych klientów. Możemy jeszcze szybciej dostarczać aplikacje oraz całe systemy, dzięki czemu nasi klienci praktycznie na bieżąco mogą reagować na swoje potrzeby, zmiany rynkowe, a co za tym idzie – sprawniej i szybciej osiągać cele biznesowe.  – wylicza zalety trwającej już ponad pół roku współpracy Krzysztof Wiśniewski, CEO Contman.

Tworzenie produktów cyfrowych z wykorzystaniem technologii low-code ma wiele zalet. Podstawową jest jej prostota oraz intuicyjność. Stworzenie aplikacji w tradycyjny sposób wymaga od programisty wielu godzin pracy nad kodem. Narzędzia low-code generują większość kodu automatycznie, co umożliwia początkującym budowę podstawowych aplikacji, natomiast specjalistom takim jak nasz zespół Contman daje sporą przewagę i pozwala w pełni wykorzystać potencjał platformy. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest czas niezbędny do stworzenia projektu. Tradycyjne tworzenie oprogramowania wymaga znacznie więcej czasu, gdyż programiści muszą ręcznie napisać i przetestować kod. W przypadku low-code możemy ten proces znacznie przyspieszyć. Zamiast pisać kod od zera, korzystamy z gotowych komponentów, wtyczek i szablonów.

Ogromną zaletą platform low-code, takich jak OutSystems, jest podgląd zmian w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy szybko dostosowywać się do feedbacku i na bieżąco wprowadzać poprawki. Zdecydowanie skraca to czas potrzebny na rozwój aplikacji, a nasi klienci mogą szybko wprowadzać nowe rozwiązania na rynek, co – jak wiemy z informacji zwrotnej od nich – ogromnie sobie cenią. – podkreśla zalety technologii low-code i współpracy z OutSystems Tomasz Czubkowski, CTO Contman.

Mówiąc o technologii low-code, warto zwrócić także uwagę na elastyczność, jaką gwarantują takie platformy. Narzędzia umożliwiają sprawne dodawanie i usuwanie funkcjonalności, konfigurację interfejsu użytkownika oraz integrację z istniejącymi systemami. Pozwala to organizacjom dostosować aplikację do swoich unikalnych potrzeb, a także skalować rozwiązanie wraz z rozwojem firmy.

Niewątpliwie technologia low-code oferuje to, co w biznesie jest jednym z najważniejszych czynników – dynamikę. Pozwala nam szybciej tworzyć i zmieniać odpowiednie oprogramowania, a dzięki temu skutecznie reagować na zmiany nie tylko wewnątrz organizacji, ale także na rynku. Standardem jest dzisiaj prototypowanie w łączonych zespołach, natychmiastowe wprowadzanie zmian, dostarczanie interfejsu w popularnych przeglądarkach czy dowolnych platformach mobilnych. Platforma OutSystems, z którą już od ponad pół roku współpracujemy jako Contman, daje nam nie tylko sprawność działania, ale przede wszystkim gwarancję jakości, co jest podstawową wartością wymaganą przez klientów.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie więcej informacji o zastosowaniach technologii OutSystems wdrażanej przez nasz zespół.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz